Code Week - Europejski Tydzień Kodowania

1. Forma wydarzenia:

stacjonarnie

1. Opis wydarzenia:

- „Muzyczny kod z Uczymy dzieci programować i Natalią Kwiatek” - Tworzenie z dziećmi zaprogramowanego zespołu muzycznego. Grupa zamiast nut, wykorzystywać będzie symbole graficzne.

- „Bezpieczni w sieci z Uczymy dzieci programować i Natalią Kwiatek” - Zabawy z matą do kodowania.

- „Zakodowane gry planszowe z Uczymy dzieci programować i Natalią Kwiatek” - Poznanie podstawowych pojęć związanych z programowaniem.

- „Rysuję, maluję, koduję z Uczymy dzieci programować i Natalią Kwiatek” - Rysowanie wg kodu.

- „Marzę, myślę, konstruuję z Uczymy dzieci programować i Natalią Kwiatek” - Zabawy przy pomocy aplikacji Puzzle AR. Projektowanie przez dzieci wynalazków.

- „Programuj zdrowie z Uczymy dzieci programować i Natalią Kwiatek” - Grupa zaprogramuje zdrowie. Poznanie podstawowych pojęć związanych z programowaniem.

1. Adresaci wydarzenia:

Oddział V „Pszczółki”, dzieci 6-letnie

1. Temat główny

Poznanie podstaw kodowania i programowania.