Spis treści

Julia Grajner i Dawid Iwaniukotrzymali podziękowania i „smycze” za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Moje miasto w moich oczach” organizowanym przez Miejskie Przedszkole im. „Małego Księcia” w Hrubieszowie.

Prace konkursowe przygotowywane były pod kierownictwem pani Asi i Gosi.

Weronika Ulińska została laureatką konkursu plastycznego pt.: „Błogosławiony Jan Paweł II – Papież Rodziny” organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 10
w Chełmie.

Opiekunem laureatki była pani Jola Szwed.

Gratulujemy Weroniczko!!!  ☺

15 marca 2012 r. Wiktoria Bartosz z grupy MISIE reprezentowała naszą placówkę w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. „Przedszkolak duży czy mały to kolega doskonały” zorganizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Chełmie.

Brawo Wiktoria za odwagę!

Halowa Sportowa Olimpiada Dzieci 2011

19 maja 2011 r. kolejny sukces dla naszego przedszkola zdobyła najmłodsza przedstawicielka przedszkolaków 3-letnia Małgosia Oleksiejuk z grupy MISIE. Dziewczynka zaprezentowała się na międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. "Misie, kotki i inne zwierzątka", który odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Chełmie. Małgosia zdobyła dyplom oraz nagrody rzeczowe. Brawo!!!

Wyróżnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Przedszkolak duży czy mały to kolega doskonały” pod takim hasłem Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs recytatorski w dniu 11 marca 2011 roku. Naszą placówkę reprezentował Szymon Gołębiowski z grupy II „Żabki”, który zaprezentował wiersz Czesława Janczarskiego „Jaś i zabawki”. Szymon zdobył DYPLOM „PRZEDSZKOLAKA Z ZASADAMI” oraz nagrody rzeczowe. Szymonowi bardzo mocno GRATULUJEMY

Wydział Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Chełm jest realizatorem projektu „Ekoturystyka bez granic – turystyka ekologiczna w regionie przygranicznym Chełm - Kowel”, który jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W ramach projektu ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym „Dzieciaki i zwierzaki – ulubione figle”.

Nasza placówka przystąpiła do konkursu zdobywając prestiżowe I i II miejsce w grupie wiekowej dzieci 5-6 lat uzyskując dostojne statuetki
i dyplomy dla przedszkola:

• za I miejsce „Złote Liście Dębu”

• za II miejsce „Srebrne Liście Dębu”

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie uzyskały przepiękne nagrody indywidualne. Poniżej lista nagrodzonych.

Dodatkowo w ramach realizacji projektu w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii. Pan dr Artur Chełmiński z lecznicy dla Zwierząt „Chełmińscy”, ul. Ogrodowa 5 zapoznał dzieci z zasadami opieki nad zwierzętami domowymi. Wyjaśnił co robić, by nasi ulubieńcy byli zdrowi, radośni i mieli błyszczące futerka. Dzieci dowiedziały się również
o bezpieczeństwie w kontaktach ze zwierzętami. Były też konkursy i nagrody. Pan doktor przygotował dla wszystkich dzieci ulotki i pochwalił je za bogatą wiedzę. Organizatorom serdecznie dziękujemy.

UDZIAŁ W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „JA I MOJA RODZINA”

Dzieci 6 – letnie z grupy IV i V brały udzial w Miedzyszkolnym konkursie recytatorskim  i plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podsawową Nr 11 w Chełmie. Mimo dużej konkurencji zdobyły nagrody  i zostały laureatami.

Konkurs  recytatorski : Nikola G. – laureat

Konkurs plastyczny :    Weronika  L. – laureat

Damian K  -  laureat

Wiktoria B.  – laureat

Narinka Sz.  -  laureat

W środę 16 czerwca 2010 roku kolejny laur dla naszego przedszkola zdobyła 4-letnia Oliwka Świtaj z grupy Biedronek. Oliwka wspaniale zaprezentowała się na konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Chełmie pt. "Wędrówka po zaczarowanym lesie". BRAWO OLIWKO!!!

Wypoczywam w mieście czystym i zdrowym

Napawa nas wielką dumą fakt, iż w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Chełmie w ramach realizacji forum działań prozdrowotnych placówek przedszkolnych "AKADEMIA ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA" zostały nagrodzone 3 piękne, kolorowe prace wykonane przez: Oliwię Chmielewską (grupa IV Skrzaty),  Aleksandrę Baran i Dariusza Świla (grupa V Misie). W konkursie wzięli udział przedstawiciele najstarszych grup naszego przedszkola.

Brawo Starszaki !!!

Grunt to dobre wychowanie

Po raz kolejny w grupie BIEDRONEK wielki sukces i radość. 4- letnia Oliwka Prącik zdobyła nagrodę w mi?ęzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pod hasłem "Grunt to dobre wychowanie", którego organizatorem było Przedszkole Miejskie Nr 10 w Chełmie. Oliwka recytowała wiersz Czesława Janczarskiego pt. "Piękne zwyczaje". W przygotowaniach do konkursu pomagała pani Basia.
Oliwko Gratulujemy ! ! !

Znamy dobre obyczaje

Dowodem tego jest nagroda w konkursie recytatorskim pt. "Dobre zwyczaje w literaturze dziecięcej", którą zdobyła 4 - letnia Wiktoria Głowacka z grupy "Biedronek". Na międzyprzedszkolnym konkursie w Przedszkolu Miejskim nr 9 Wiktoria wspaniale recytowała bardzo trudny wiersz Bożeny Piergi pt. "Dyskrecja". W przygotowaniach do prezentacji pomagała pani Małgosia.

Wikusiu gratulujemy!!!