SegregujeMy

Dzieci z naszego Przedszkola wiedzą doskonale, że ochrona środowiska i ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też w czwartek 25 kwietnia wzięły udział  w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „#SegregujeMy” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji było uświadomienie jak ważna jest segregacja odpadów oraz kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Dzieci miały za zadanie odpowiednio pokolorować obrazek z koszami, a następnie przyporządkować do nich przedmioty podlegające segregacji. Po wykonaniu zadania dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły w widocznym miejscu, by wszyscy domownicy wiedzieli jak poprawnie segregować odpady. Poniżej krótka fotorelacja z przebiegu akcji.